ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

прилеп

(Видео)Фудбалски Прилеп славеш за пласман на Европско

Македонија денеска обезбеди пласман на Европското првенство во 2021 година и ги израдува сите Македонци. Сонот стана реалност, а Прилеп не остана воздржан на историската победа на сениорската машка фудбалска репрезентација! Како Прилеп

Повторно висока бројка на нови случаи на коронавирус

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска, вторник, 6-ти октомври во општина Прилеп има 15 нови случаи на коронавирус, а 10 лица оздравеле од заразната болест; Бројот на активни случаи изнесува 143, од кои 112 се наоѓаат на

12 нови случаи на коронавирус, бројот на активни случаи 139

Во општина Прилеп, денеска, петок 4 септември, до 11.00,  има 12 нови случаи на коронавирус,  а 4 лица оздравеле од заразната болест, информираат од Центарот за јавно здравје - Прилеп. Бројот на активни случаи изнесува 139, од кои 112 се…

Казна за 25 прилепчани поради непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Прилеп  поведе постапка за вкупно 25 лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 од Кривичниот законик. За обвинетите за одделни…

Во Прилеп ќе се гради затворен спортски базен

Затворен спортски базен, е едeн од капиталните проекти, зацртан за реализација во двегодишната развојна програма на Општина Прилеп, за период 2020/2021 год. Спортско - рекреативниот базен е предвиден да се гради во нас. „Точила„,  во период…

Прилепскиот музеј и театар сега пристапни и за лицата со попреченост

ЈУ Завод и Музеј Прилеп и Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ направија културата да биде достапна и до лицата со попреченост.  И, едната и другата институција, поставија пристапна рампа за поголема достапност на лица со…

Потег за пофалба: За прват прилепските ученици на практична настава во МЕПСО

За првпат, десетдневна феријална пракса во трафостаницата на МЕПСО во Прилеп ,  ќе имаат  група средношколци од средното техничко училиште „Ристе Ристески – Ричко“.  Меморандумот за соработката што, неодамна, го склучија МЕПСО и…

Денеска Прилеп посетен од неколку владини преставници

Заменик министерот за локална самоуправа,  Дејан Павлески во рамките на денешната посета на општина Прилеп  го посетија градскиот пазар и се сретна со сопствениците на такси службите   За време на обиколката,  на пазарот заменик…

Зошто Прилеп го одбележува Денот на тутунските работници – 4 април?!

Денеска Прилеп го одбележува Денот на тутунските работници – 4 април .  Ден се честувува во институциите поврзани со тутунската индустрија, но и во семејствата кои произведуваат тутун. Тутунски Комбинат АД Прилеп,  во долгогодишната…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе