ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

фудбал

(Видео)Фудбалски Прилеп славеш за пласман на Европско

Македонија денеска обезбеди пласман на Европското првенство во 2021 година и ги израдува сите Македонци. Сонот стана реалност, а Прилеп не остана воздржан на историската победа на сениорската машка фудбалска репрезентација! Како Прилеп

ФК „Преспа“ слави сто години

Историја од еден век! Фудбалскиот Клуб “Преспа“ од Ресен денеска ќе прослави  100 години од постоењето. Одбележувањето ќе се случи во 19,оо ч. на Градскиот плоштад во Ресен, каде што е планирано да се доделат  благодарници и признанија за…

Победа на тест за опстанок со Вардар

Натпреварот во Охрид започнува денеска, во 15:30 часот. На стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, во 26. коло од ПМФЛ, домаќин е Победа , а противник е македонскиот вицепрвак Вардар. Иако, Победа е во незавидна положба ,со оглед на тоа…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе