ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВМРО-ДПМНЕ ги објави кандидатите за градоначалници за Прилеп и Кривогаштани

989

Денеска на прес конференција, потпретседателот на партијата Александар Николоски  ги соопшти дел од кандидатите за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ за следните локални избори кои ќе се одржат на 17-ти октомври 2021. Станува збор за вкупно 26 имиња на кандидати од партијата, меѓу кои за Прилеп др Борче Јовчески, ортопед и актуелен советник во Советот на општината, за Кривогаштани Александар Богдановски, актуелен претседател на Совет на општината, а од соседните општини: за Новаци – Стевче Стевановски, агроном и за општина Могила, Драганчо Соботковски, агент за осигурување.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе