ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп нема новозаболени, еден случај во Општина Крушево

590

Денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а нема ниту оздравени од заразната болест. Од Центарот за јавно здравје Прилеп информираат дека едно лице од с.Бучин, општина Крушево, е позитивно на коронавирус.
Бројот на активни случаи изнесува 19, од кои 10 се наоаѓаат на домашно, а 9 на болничко лекување;
Во самоизолација се наоѓаат 88 лица.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: