ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Креативен конкурс на тема „Чувај го здравјето“

243

Регионалниот центар во рамките на проектот „Јакнење на малцинствата и специфичните групи за промовирање на партиципативната демократија на ниво на заедницата II фаза“, кој го реализира Центар за граѓанска иницијатива – Прилеп, а кој е поддржан од ifa/Zivik Федерална канцеларија на Сојузна Република Германија, во текот на летово распиша креативен конкурс за ученици од 10 училишта кои се вклучени во истиот.
Имено, Креативниот конкурс е во духот на кампањата за заштита на сопственото здравје и здравјето на другите, а темата е: „Чувај го здравјето“. Материјалите кои ќе учествуваат на конкурсот треба да го промовираат почитување на мерките за заштита од Ковид -19. На конкурсот ќе учествуваат ученици од десет средни училиште и тоа со : цртежи, видеа, песни, раскази и пораки. Материјалите добиени на конкурсот ќе ги оценува комисија составена од ученици од училиштата, а најдобрите ќе бидат и наградени.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе