ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп просечно дневно по еден починат од Ковид 19

659

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 19 до 25 јануари 2021 година, во општина Прилеп од последици на коронавирусот починале 8 лица ,а имало 54 нови случаи на Ковид-19

Бројот на активни случаи изнесува 212,од кои 21 лице се наоѓа на болничко, 175 на домашно лекување, а 16 се лекуваат во дневната болница; Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 163 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 4.522;Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 233 лицa. 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе