ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Засега на превојот Плетвар нема застој во сообраќајот

419

Нема ограничувања на движењето на планинскиот превој Плетвар ниту за тешки товарни возила информираат од Македонија пат за Радио Пела. Сообраќајот се одвива во зимски услови, без застој, а екипи на прилепската подружница на Македонија пат се на терен за расчистување на коловозот.

Oд прилепската подружница, напоменуваат дека теренските екипи работат во отежнати услови , бидејќи објектот на превојот Плетвар сеуште не е реконструиран и ставен во функција по пожарот од пред неколку месеци.

Инаку, засега Македонија пат, од 12:30 часот воведе забрана за движење на тешки моторни возила поради интензивните снежни врнежи единствено  на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе