ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во сообрајќана несреќа кај Тополчани загина 46 – годишен Битолчанец

1.026

46-годишен Битолчанец го изгуби својот живот во сообраќајна несреќа која се случила денеска на пладне на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селото Тополчани.

Околу 12:40 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селото Тополчани сообраќајна незгода настанала помеѓу ПМВ „Опел астра“ и ПМВ „Цитроен Берлинго“, управувано од 46 годишно лице од Битола кој го изгубил животот, но во сообјраќајката повредени се и четири лица кои се пренесени во болницата во Битола и според првичните информации на полицијата тие не се во животна опасност.

Поради ова, сообрајќајот на магистралниот пат Прилеп-Битола беше во прекин во двата правци, информираа од АМСМ

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе