ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За бесправно градење кривична пријава ќе поднесе ОК на ВМРО ДПМНЕ

969

Влатко Петкоски, портпарол на ОК На ВМРО ДПМНЕ, нагласи дека ОК на ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Прилеп против директорот на ООУ „Климент Охридски“-Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Бесправно градење“, и ги повикува градоначалникот Илија Јованоски и кандидатот за градоначалник на СДСМ, Горан Сугарески, “наместо предизборно да се сликаат пред улиците на кои граѓаните ги искршија колите и пред проектите кои 100 пати ги ветуваа, а не се реализирани, да излезат на лице место и да се уверат со свои очи во овој хаос. “ – истакна тој во своето обрајќање

https://www.facebook.com/okprilep/videos/283220973615036
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе