ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За обнова на струмички “Глобал“ ќе донираат и прилепските јавни претпријатија, локалната самоуправа…

646

Врз принципот на солидарноста, сите единиците на локалната самоуправа, јавните претпријатија и другите правни лица основани од единиците на локалната самоуправа, јавни претпријатија, органите на државната управа, јавните претпријатија основани од државата, акционерските друштва во државна сопственост, агенции, фондови, бироа, заводи, управи и сите останати државни институции, како приватниот сектор, во рамки на своите финансиски можности , со одлика на Влада се препорачува да овие институции донираат средства на Здружението на граѓани „Обнова на Глобал” – Струмица, со цел обновување и реконструкција на опожарениот објект на ГТЦ „Глобал” – Струмица.

Вака одлучи Владта на денешната седница по повик за донација од стрна на Здружението на граѓани „Обнова на Глобал” – Струмица.

И, Здружението на граѓани „Обнова Глобал” – Струмица ги повикува сите заинтересирани правни и физички лица и здруженија, државни институции и органи и единици на локалната самоуправа, согласно своите финансиски и материјални можности да донираат во санирањето на последиците, обновата и реконструкцијата на ГТЦ „Глобал” Струмица што беше опожарен на 2 јануари годинава.

– Паричните средства ќе бидат наменети за санирање на последиците и за што поскоро пуштање во употреба на ГТЦ „Глобал” – Струмица, а со самото тоа и овозможување на повторна егзистенција на стотици граѓани од Струмица и од другите соседни општини.- стои во соопштението на здружението на граѓани.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе