ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЗА РК ПРИЛЕП ПРЕСУДЕН БЕШЕ ФИНИШОТ ОД ПРВИОТ ДЕЛ

560

Во натпревар од 5. коло на машката Супер лига, РК Прилеп со 24:30 загуби од РК Еурофарм Пелистер 2. Битолчаните ја имаа иницијативата од почетокот на мечот, но младиот прилепски состав, најмлад во лигата, бргу успеа да воспостави рамнотежа. Така беше се до финишот од првото полувреме. Тој период, се чини, е одлучувачкиот. Гостите направија разлика од 6 гола, која натаму беше недостижна. На одмор се замина со 10:16, а и во продолжението соодносот беше, речиси, неизменет. На крајот конечни 24:30 за Еурофарм Пелистер 2.

Во следното, 6. коло, РК Прилеп му гостува на РК Тиквеш во Кавадарци.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе