ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сугарески: Модерни решенија за главните градски сообраќајници и влезови

858

Булеварски решенија за големите сообраќајници во градот, со целосна реконструкција на булеварот „Гоце Делчев“ до новата автобуска станица, дел од инфраструктурните решенија на Горан Сугарески, кандидат за градоначалник на Прилеп од редовите на СДСМ.

„Новиот лик на влезот во нашиот град од Скопје, го заокружуваме со ново булеварско решение до кружниот тек кај „Солидност“. Реконструкцијата на влезот од Битола, продолжува со булеварско решение до раскрсницата кај Чумовчани. Нови булевари, современи улици“, вели Сугарески.

 

 

 

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе