ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Започна рехабилитацијата на дел од регионалниот пат Градско – Прилеп

508

Стартуваа градежните работи за рехабилитација на патот од Дреново до Фариш. Средствата се од буџетот на ЈП за државни патишта, со кои што се обновува најоштетениот дел од регионалниот пат Градско – Прилеп. Станува збор за инвестиција од 1,5 милиони евра.
Работите започнаа неделава, а во зависност од временските услови, ќе траат од 30 до 45 денови.

 

Неодамна, на средбата со прилепските стопанственици од Регионалната стопанска комора, ресорниот министер Горан Сугарески најави дека паралелно со градежните работи, ќе биде објавен тендер за доизградба на трите ленти на постојниот пат.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе