ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Жена казнета со три илјади евра оти лажно се претставувала како полицаец

593

Прилепското основно јавно обвинителство до Основниот суд Крушево поднесе предлог за изрекување казна за жена која не ја почитувала забраната за движење и при легитимирањето од страна на полициските службеници лажно се претставила како нивна колешка.

Како што информираат од обвинителството, жената затекната при прекршување на полицискиот час, на овластените лица им се претставила како полициски службеник.

Таа се товари за продолжени кривични дела непостапување според здравствените прописи за време на епидемија и лажно претставување и за неа Обвинителството предложи парична казна од 3.000 евра во денарска противвредност.

Преземено од: MKD.mk
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: