ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец со пушка пукал во куче, но во глава го погодил братучедот

756

Од куќа на ул.„Беровска” во Прилеп, со воздушна пушка „норика” кал.4,5мм, сопственост на А.З. од Прилеп, која ја поседувал со дозвола, С.А. пукал кон куче скитник кое било во неговата бавча.Но,наместо метата, го погодил неговиот братучед Н.А.(47) во пределот на главата. Ова билао пријавено вчера околу 15:00 часот во полициска станица Прилеп.

Н.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: