CSS Template

Прилепчанец со пушка пукал во куче, но во глава го погодил братучедот

472
Avtokontrol1

Од куќа на ул.„Беровска” во Прилеп, со воздушна пушка „норика” кал.4,5мм, сопственост на А.З. од Прилеп, која ја поседувал со дозвола, С.А. пукал кон куче скитник кое било во неговата бавча.Но,наместо метата, го погодил неговиот братучед Н.А.(47) во пределот на главата. Ова билао пријавено вчера околу 15:00 часот во полициска станица Прилеп.

Н.А. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm