СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Акција за родово базирано насилство кај Ромите и другите маргинализирани групи

148

 

Тема:  „Стоп за  насилството врз жените – разговор со Талија Петреска – правен советник во ЦГИ – Прилеп ( Центар за граѓанска иницијатива) во рамките на проектот „Акција за родово базирано насилство кај Ромите и другите маргинализирани групи „ , финсиран од Германската амбасада –  Скопје.

Реализиран со медиумска поддршкана на локалната рурална радио станица , Радио Пела!

 

 

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе