ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Акција за родово базирано насилство кај Ромите и другите маргинализирани групи

377

 

Тема:  „Стоп за  насилството врз жените – разговор со Талија Петреска – правен советник во ЦГИ – Прилеп ( Центар за граѓанска иницијатива) во рамките на проектот „Акција за родово базирано насилство кај Ромите и другите маргинализирани групи „ , финсиран од Германската амбасада –  Скопје.

Реализиран со медиумска поддршкана на локалната рурална радио станица , Радио Пела!

https://www.facebook.com/radiopela/videos/1344296175708057/

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: