ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Заедно да го промениме светот на Дејан – бидете хумани !

1.134

На малиот Дејан му е потребана наша помош, помош од секоја еден од нас. Дејан Најдески боледува од аутизам. За подобрување на неговата состојба потребно е да замине на лекување и третман со матични клетки во болница во Турција. Сумата која е потребна се 54.000 евра, што неговото семјство ги нема. Семејството моли за помош , а секоја парична помош е добредојдена. До нашата редакција пристигнаа жиро смктка каде може да донирате за овој млад живот, а можат да донираа и граѓани,добронамерници и  од странство.

Да му помогнеме на малиот Дејан да ужива во детството како и сите други деца!

Најбрзо можете да донираме со повик на 070 143-153 (за корисници на Телеком) и 143-489 (за корисници на Вип).  Донирајте брзо и едноставно од Вашите телефони преку мобилната апликација Донации за Android и IOS., но може и да доноирате на жиро сметка која ја имате горе под фотографијата на Дејан

И  грѓаните од странство можете да донирата и на жр/ска што исто така ја има под фотографијта , но и ја споделуваме подолу:

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе