ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(фото) Комуналците во акција на кастрење на дрворедите

516

ЈКП,, Комуналец,, – Прилеп, започна со кастрење на дрвјата низ парковите,  а ќе продолжи и со есенско кастрење на дрворедите. Воедно, комуналците работат и на целосно сечење на стари проблематични дрвја по проценка и издадено Решение од Комисијата за сечење на дрвја по јавно
прометните површини.

Кастрењето и сечењето се подолготрајни и едни од потешките операции кои ги извршуваата ,комуналците , поради сложеноста на работата, со оглед на тоа што на јавните површини и тротарите се движат луѓе и се паркираат автомобили .

 

 

ЈКП ,,Комуналец,,-Прилеп  одржува 3.415 листопадни дрвја, 1.070 зимзелени дрвја и 844 нискостеблести зимзелени украсни растенија.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе