ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Како да се уништи природата и зошто?

599

Систематски, смислено, без да се бираат начини, само така се уништува природата. Оние кои што го прават тоа знаат и зошто. Едноставно – зашто тоа им прави задоволство и очигледно ги исполнува!
За жал, на сметка на другите, кои не се поддржувачи на проектот „Уништи ја природата“ не се бира повеќе ни место, ниту време. Штом има отпад, а тоа е секогаш вишок, „добро“ е да се расфрла насекаде, па дури и на патиштата, зашто очигледно во недостиг на време, ѓубрето се остава каде е најприкладно.
Локацијата е Поводеници, каде, редовно се носи отпадот и се фрла кој каде ќе стигне како еден од начините „Како да се уништи природата“.
Фотографиите ни ги испрати наш редовен читател, погледнете!

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе