ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Златна медалја и гран при за СОУ „Наум Наумовски-Борче“ Крушево од Србија (ГАЛЕРИЈА)

738

Кулинарските вештини кои се изучуваат и практикуваат во СОУ „Наум Наумовски-Борче“ Крушево повторно деновиве потврдени на меѓународно ниво. На шестиот по ред Меѓународен гастро – туристички фестивал во Ниш, Република Србија крушевските ученици и менторот се вратија со највисоки награди.Меѓународниот гастро – туристички фестивал се одржа од 13 ти 16 јуни, во силна конкуренција од претставници од над 20 држави .

Оваа година учествуваа учениците Давид Трајкоски и Бојан Седлоски, под менторство на Проф. Оливера Карева Скола. Нивните готвачки способности дојдоа во преден план во категоријата „Национална кујна на модерен начин“ каде го освоија првото место во поединечна конкуренција, а пак менторот Проф.Оливера Карева Скола и СОУ „Наум Наумовски-Борче“ – Крушево се стекнаа со GRAND PRIX највисоката награда.

 

Ова е уште една меѓународна потврда за квалитетното образование и практичната работа кое училиштето „Наум Наумовски-Борче“ Крушево го овозможува веќе со децении, а кадрите кои излегуваат од таму се признати и ценети во земјава и надвор.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе