ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кирија, санација и изградба на нови домови ќе обезбедува Општината за семејствата чии домови изгореа на Варош

599

Четирите семејства со вкупно 14 членови чии бараки пред десетина дена целосно изгореа во пожар, привремено се сместени во изнајмени станови, за кои киријата ќе ја плаќа Општина Прилеп. „Откако целосно ќе бидат санирани последиците од пожарот, со помош на неколку градежни фирми и други компании од нашиот град, на семејствата Општина Прилеп ќе им изгради покрив над главата“, најави денеска градоначалникот Илија Јованоски, кој што беше на увид на состојбата.

Планот е до крајот на градежната сезона семејствата да се вселат во новоизградените домови, со  ангажман на општината и со помош на општествено одговорни компании од Прилеп.

Пожарот во населбата Варош се случи на 5 ти август.  Социјалните бараки беа стари повеќе од 20 години. 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе