ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Uncategorized

Николоски: Мафијата не е сузбиена од полицијата, туку е во соработка со неа!

Пратеникот и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски, кој присуствуваше на чествувањето 21 година од погибијата на 10 те прилепски бранители, побара час поскоро полицијата да ги расветли случаевите со запалените возила во Прилеп…

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ : Под стрес , под терапија ова лесно не се пребродува – членовите на четирите…

"Под стрес , под терапија , ова лесно не се пребродува, сместени сме кај наши роднини кои ни понудија можност за да ни помогнат.Помош пристигна и од градоначалникот , имавме можност да бидиме сместени и во интернатот и во домот за стари…

Поради дождливото време се одложи, па в среда ќе се прска против комарци во Кривогаштани

Поради лошите временски прилики адултицидна терестичка дезинсекција против комарци што требаше да се направи минатата недела Центарот за јавно здравје – Скопје ја  оложи за в среда 15.06.2022 ,  од 23:00 -  03:00 часот . Соо оглед на тоа…

(ВИДЕО) Непрооден патот на Плетвар

Од 05:55 часот регионалниот пат Росоман- Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот. Изведувачот на новиот пат работи со механизација за расчистување на патот, информираат од ЦУК.  Од АМС на Македонија…

Положено цвеќе пред бистите на народните херои Кире Гаврилоски-Јане и Круме Волнароски

По повод одбележувањето на 9 мај денот на загинувањето на двајцата прилепски херои , Кире Гаврилоски-Јане и Круме Волнароски, учесници во НОВ, денеска делегации од училиштата кои го носат името на хероите, грдоначалникот на Прилеп и…

Зачестени физичките напади, но и пријавувањето на истите во полиција

На 19.12.2021 во ОВР Прилеп, лицето со иницијали Д.Н. од Прилеп пријавил дека на ул.„Круме Волнароски„ во Прилеп бил физички нападнат од едно лице. На истиот ден во ОВР Прилеп, и 29 годишен маж со иницијали К.Г.(29)  пријавил дека на место…

ПРИЛЕП РЕМИЗИРАШЕ СО КАНДИДАТОТ ЗА ТИТУЛАТА, ГАМБИТ

Екипата на ШК Прилеп успеа да избори реми (3:3) со фаворитот, скопски Гамбит, во последното, 7 коло, на Екипното шаховско првенство на Македонија, во Струга. Со овој резултат Гамбит, кандидат за титулата, е спречен да биде и

Кирија, санација и изградба на нови домови ќе обезбедува Општината за семејствата чии домови…

Четирите семејства со вкупно 14 членови чии бараки пред десетина дена целосно изгореа во пожар, привремено се сместени во изнајмени станови, за кои киријата ќе ја плаќа Општина Прилеп. „Откако целосно ќе бидат санирани последиците од

Советот на Општина Крушево донесе одлука – забрана за движење во шума се до крајот на кризната…

Советот на Општина Крушево донесе одлука граѓаните на Општина Крушево да се придржуваат на мерките за забрана за движење во шума се до крајот на кризната состојба, односно до донесување на друга одлука. Советниците на вонредна седница

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе