ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

МЕРИ МИРЧЕСКА – шампионка во планинско трчање! Предлог бр.5 на Радио Пела, за најпрестижната општинска  награда “3-ти Ноемвир“ – македонската супер хероина, која истрча 170 км. за 42 часа околу Мон Блан!  ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ!

775

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ!

Таа ја заврши најпрестижната ултра маратонска трка во светот Ultra Trail du Mont Blanc – UTMB во должина од 170 КМ за 42:13:31(42 часа 13 минути и 31 секунда) со што се пласираше на 904-то место , од вкупно 2600 натпреварувачи.

Ова е една од најсуровите планински трки и се смета за неофицијално светско првенство во планинското трчање.

Мери Мирческа е најреноминирана натпреварувачка во женска конкуренција во планинско трчање во Македонија, според светската организација ITRA и втора Македонка која успеала да ја заврши оваа престижна трка, од светски ранг.

Нејзиниот жиовот е планината ,трката…

  • 2019 – Второ место на трката Крали Марко Ултра Треил 90К 4300D+ 15:29:52
  • Прво место во годинешната планинската трка „Титов Врв Скајрејс“
  • Злато за Мери Мирческа (1:09:33) на Chupino Winter Vertical 2019,јануари
  • 2016- прво место во женска конкуренција на Шарпланински Скајрејс во должина од 33км и 2600д+
  • 2016 второ место на Крали Марко Треилс 2016
  • „По патеките на Крали Марко 2017“….. Има уште многу ,многу за набројување!..ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ!

 

Мото: “Правилниот биоритам е клучен за мојот успех

 

 

 

Според законот за авторски права ,не е дозволено преземање на оваа содржина, ниту реченица ниту пасоси од неа, без дозвола од редакцијата . Во спротивно би решавал Основниот суд Прилеп

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе