ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

13-сет 2019

МАРИЈАН ЈОВАНОСКИ- прилепски баритон, од светски ранг. Предлог бр 6. на Радио Пела, за…

ПРИЛЕПСКИ БАРИТОН ОД СВЕТСКИ РАНГ Еден од водечките солисти на Македонската опера и балет роден  е во Прилеп. На 14 годишна возраст е излезен од својот роден град, следеjќи го патот на уметноста. Потекнува од средно и од необразовано…

СAШО ЈАНДРЕСКИ – дете иноватор- Предлог бр.7 на Радио Пела за најпрестижната општинска награда…

ЧУДО ОД ДЕТЕ Го нарекоа „чудо од дете“ и не згрешија! Тој го патентира новиот медицински шприц, кој е првиот патентиран производ во областа на медицината во Македонија, после  25 години. Има само 16 години и е гимназијалец, со визии и…

ГОРДАНА ЦВЕТАНОСКА – оснивач на единственото рурално радио, Радио Пела – Предлог бр.8 за можно…

ОСНИВАЧ НА ПРВОТО РУРАЛНО РАДИО ВО МАКЕДОНИЈА Без неа немаше да се појави првото рурално радио во Македонија, РАДИО ПЕЛА на 96,8 ФМ. Таа е оснивач и незјина е идејата за формирање на радио станица, која ќе биде информативно радио за…

(Посхумно) АЛЕКСАНДАР ДВОРАЧАНЕЦ САЛЕ – блуз музичар – Предлог бр.9 на Радио Пела, за…

        БЛУЗЕР ДО КРАЈ !!! Со  ведар дух и секогаш насмеано лице музичката сцена минатата година останаа без фронтменот и мајстор на усна хармоника од познатиот прилепски блуз бенд “Crossroad Blues Band”, Александар Дворчанец- Сале.…

ГОРАН ПОПОСКИ – камерман – монтажер, фотограф –  Предлог бр.10 на Радио Пела за…

СО СИЛАТА НА КАМЕРАТА И ОБЈЕКТИВОТ  Се одликува со скромност, смиреност, преицизност и младелачи шарм. Тивко ќе помине покрај Вас и можеби незабележително. Но, со силата на својата камера и преку својот објекти прави  „чуда“ кои се…

ИРЕНА ЈАКИМОСКА –  бизнисмен, хуманист – Предлог бр. 11 на Радио Пела за општинска награда…

Жена бренд- „лавица“ и хуманист!                                                                                                                                                                                                 Таа ја…

ЗДРАВКО ТОДОРОСКИ –  спортист, тренер, селектор на македонското воздухопловно моделарство – …

ВЉУБЕНИК ВО ВОЗДУХОПЛОВСТВОТО                                                                        Тој е истакнат спортист, тренер, селектор, судија... Воздухопловството му станало дел од животот од 15 години. Наваму, низ професионален…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе