ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов асфалт за „Самоилова“ и „Војводинска“ во населба Точила

501

Градежни активности се изведуваат на улиците „Самоилова“ и „Војводинска“ во населба „Точила„, Денеска, градежните екипи започнаа со асфалтирање на ул. „Самоилова“, во должина од 1,4 километри.

Паралелно,  пак, на „Војводинска“ се работи на отстранување на стариот слој на асфалт и се прават неопходните подготовки за асфалтирање на улицата во должина од 700 метри.

Двете улици кои ја поврзуваат населбата Точила со останатиот дел од градот, беа во лоша состојба и со голем број на ударни дупки. Со нивната реконструкција, улиците „Самоилова“ и „Војводинска“ добиваат целосно нов лик, а граѓаните на Прилеп добиваат две новоасфалтирани улици по сите современи стандарди, во вкупна должина од 2,1 километри – информираа од локалната власт на Општина Прилеп

 

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: