ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

12 нови случаи на коронавирус, бројот на активни случаи 139

589

Во општина Прилеп, денеска, петок 4 септември, до 11.00,  има 12 нови случаи на коронавирус,  а 4 лица оздравеле од заразната болест, информираат од Центарот за јавно здравје – Прилеп.

Бројот на активни случаи изнесува 139, од кои 112 се наоѓаат на домашно, а 27 на болничко лекување.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 510.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе