ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од деца за деца – новогодишна донација за сите ученици од ООУ „Круме Волнароски“ с.Тополчани

614

Новогодишните празнувања се секогаш повод за хуманитарни и донаторски акции. Една таква активност се реализираше во ООУ „Круме Волнароски“ иницирана од хуманитарната организација „АДРА-МАКЕДОНИЈА“. Донација од пакетчиња за ученици од деца. Повод – новогодишните празници и празникот Свети Никола при што 191 ученик ООУ „Круме Волнароски“ од н.м. Тополчани добија донација на новогодишни пакетчиња.

Освен за учениците од централното училиште пакетчиња им беа поделени и на учениците од 8-те подрачни училишта на ООУ Круме Волнароски во населените места Чепигово, Клепач, Загорани, Алинци, Галичани, Беровци, Ново Лагово и Старо Лагово.

Оваа хуманитарна акција веќе втора година по ред ја организира хуманитарната организација „АДРА-МАКЕДОНИЈА“, под мотото„Од деца за деца“.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе