ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ОК на ВМРО ДПМНЕ: Иронично е СДСМ да зборува за грижата за земјоделието

587

„Со кое лице Миле Талевски се појавува пред камера и чита некаков прес за земјоделците?„ -прашуваат од ОК на ВМРО ДПМНЕ преку соопштени до јавноста, како реакција на видео изјавата на од ОО на СДСМ

„ Иронично е СДСМ да зборува за грижата за земјоделието, кога токму благодарение на нив, земјоделците, тутунарите, беа оставени на раб на егзистенција. Иронично е СДСМ да покажува некаква грижа, за луѓето кои порадине способноста на СДСМ, едвај врзуваат крај со крај, затоа што власта не ги цени нивната мака и пот. СДСМ треба да одговори, зошто дозволи да има милион килограми неоткупен тутун? Зошто има не исплатени субвенции и зошто од петтиот пакет од 307 милиони денари или 5 милиони евра, со одлука на Влада, средствата се намалени на 3.6милиони евра? Тоа што се предвидуваат 2 денари за втора и 12 денари за 3 и 4 класа, доволн оговори за не грижата и не способноста на власта. Наместо да глумат триумфализам и како тоа отстранувале „пречки“ кои сами си ги создаваат, да почнат конечно да работат за интересите на сите граѓани, вклучувајќи ги и земјоделците. Земјоделците точно знаат со кого може да градат искрено партнерство ис оработка, а тоа е само ВМРО-ДПМНЕ-се вели во соопштенитео на регионалниот центар за комуникации на ОК на ВМРО ДПМНЕ -Прилеп

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе