ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре без струја неколку улици

830

Утре (петок, 21 мај) , од 09,оо ч до 16,оо ч, без ел.енергија ќе останат улиците:  ул.Војводинска, ул.Глигор Прличев, ул.Стеван, ул.Стеван Ѓорѓиоски, Трговски центар , дуќани, на ул.Ладо Лапецот. Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа, за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија – пренсуваат од Регионалниот центар за управување со кризи -Прилеп

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе