ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Овде нема пандемија ама има неодолива уживанција (ВИДЕО + ФОТО)

Најдобра дестинација во Австралија за 2022!

396

Австралија е убедливо на прво место како земја во која со сигурност туристите трошат најмногу пари,  а едно од најизолираните места во Австралија е Албани , изолирано место што ниту еден од 38 000 жители досега не е заразен со корона вирус , а од Перт е оддалечен околу 400 километри. Таму надлежните се надеваат дека сето тоа ќе се смени годинава , дека туристите ќе додјат да го посетат овој град и познатата плажа која обезбедува за самите туристи , див свет , мир и простор за уживање.

Во 1826 година, Албани стана првата европска населба во Западна Австралија, основана од Британците, или поточно изградена од осудени криминалци кои беа депортирани таму.

Овде се наоѓа една од најубавите плажи во светот, Misery Beach, која официјално е прогласена за најдобра во 2022 година од Туристичката организација на Австралија.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: