ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа загуби од Тиквеш

457

Кавадарчани се радуваа во Прилеп, на освоените три бода, играјќи против Победа , во рамките на одложениот натпревари од 20. коло во Втората лига – Исток.

Тиквеш триумфираа против ФК Победа со 0-1, со голот на Вареловски уште во 5. минута од натпреварот , а потоа Кавадарчани искусно ја бранеа предноста и не дозволија изненадување, и покрај сите обиди на домашните фудбалери, да изедначат и да го добијат натпреварот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе