ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Боксерот Трајче Илиоски собира боксерско искуство во Тирана

1.084

Во Арена Бокс клубот во Тирана, викендов, одржа заеднички тренинг, како и спаринг тренинг, прилепскиот боксер Трајче Илиоски со професионалните боксери од боксерскиот клуб од Тирана-Албанија.

Овој клуб го избравме бидејќи располага со добри и успешни професионални боксери. Целта е за збогатување на искуството и градење на успешна професионалната кариера на Трајче Илиоски. Нашиот тим е задоволен од изработениот тренинг и спаринг борбата на нашиот боксер. Иден план ни е да направиме уште еден спаринг до првата профи борба. Во преговори сме првата деби борба да биде на крајот на ноември или почетокот на декември во Тирана, -истакна тренерот од БК “AC” од Прилеп, Дарко Чатлески.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе