ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските џудо мајстори продолжуваат да се надоградуваат

692

Во Прилеп, во организација на Џудо Федерацијата на Македонија,викендов, се одржа стручен семинар за џудо тренери и џудо судии за обновување на лиценците за натпреварувачката 2020 година.
Семинарот го предводеа двајца интернационални судии од Република Србија Светозар Отич и Владан Гачич, кој воедно е и тренер.
Џудо Клубот Сеишин Прилеп зеде активно учество со 8 претставници (тренери и судии). После овој настан клубот ги продолжува своите активности со учество на Меѓународен турнир кој што ќе се одржи следниот викенд во Алексинац, Србија.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе