ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сениорките на КК Бонсаи најдобри во кати на Државното првенство

871

Карате клубот Бонсаи од Прилеп уште еднаш го потврди натпреварувачкиот примат. На Државното првенство за сениори, во Скопје кое се оддржа на 23 февруари во изведба на кати – жени најуспешни беа каратистките од Бонсаи. Со вкупно 5 медалји се закити Карате Клубот Бонсаи и со тоа се стекна со 3 нови репрезентативки.
Добитнички на медалјите се:
Сениорскиот Ката тим во состав: Матеа Талеска, Лина Димеска и Кристина Каламукоска, кои станаа државни прваци.
Кристина Каламукоска- 3 место во ката индивидуално – сениорки
Матеа Талеска- 3 место во ката индивидуално – сениорки.
Инаку, на Државното првенство за сениори Карате клубот Металург во машка и Макпетрол во женска конкуренција беа екипни карате шампиони на Македонија во борби. Државното првенство на Македонија се состои во натпревари во екипна и поединечна конкуренција, а се одржа во Скопје, на овој најционален натпревар учествуваа вкупно 82 каратисти.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе