ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Удрил во мобед и избегал

541

Вчера (на 06.07.2021) околу пладене ,во 13.20 часот на ул.„Александар Македонски“ се случила сообраќајна незгода меѓу товарно возило, управувано од непознато лице и мопед „генерик“, со прилепски ознаки, управуван од Б.К.(54) од Прилеп. По судирот лицето кое го упрвувало товарното возило го напуштило местото на незгодата. Во незгодата Б.К. се здобил со тешки телесни повреди, кои се констатирани во Градската болница „Борка Талески“ Прилеп, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Полициската станица Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе