ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Си ветија фер кампања

1.011

Двајцата кандидати за градоначалници за Општина Крушево, актуелниот градоначалник на Крушево, Томе Христоски како кандидат за градоначалник на СДСМ и кандидатот за градоначалник на Опшина Крушево од редовите на ВМРО ДПМНЕ , Билјана Проеска, во присуство на членовите на ОИК -Крушево,   го потпиша  Кодексот за фер и демократски избори и се заложија да победи подобриот кандидат на престојните локални избори.

Како одговорни политчари и двајцата кандидати си ветија дека ќе имаат кампања без меѓусебни навреди, омаловажувања и говор на омраза, кампања во која, ќе се натпреваруваат со идеи и проекти, а не со меѓусебни навреди и клевети. Кандидатите си подадоа рака и си ветија дека нивните кампањаи ќе се одвиват за  обдинување, а не во предизвикување на раздор меѓу граѓаните.

Кампањата за престојните локални избори започнува на 27 септември.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе