ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп 2 нови случаи позитивни на корона вирус

548

Во последните 24 часа се направени 1279 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на Ковид-19, информираше денеска министерот за здравство Венко Филипче. Најголемиот број повторно се од Скопје и тоа 66, додека во Прилеп се регистрирани 2 нови случаи позитивни на корона вирус.
Починати се 6 лица, еден пациент од Скопје, двајца од Штип, еден од Тетово, еден пациент од Охрид и еден од Ресен. Додека пак, Институтот за јавно здравје информира дека регистрирани се 75 оздравени пациенти, од кои, еден е од Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе