ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

За Прилеп загрижувачки дневен Ковид биланс

771

Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нови случаи на Kовид-19, најмногу во Скопје – 357, додека во Прилеп дури 72 повторно со бројка што е веднаш по главниот град. Во Крушево се регистрирани 10 новозаразени.

Пријавени се вкупно 9 починати лица, од Скопје (85г, 80г, 69г,), 2 пациенти од Куманово (81г, 74г) и по 1 пациент од Прилеп (75г), Велес (73г), Крива Паланка (73г) и Валандово (71г). Осум пациенти се починати во болнички услови, додека еден пациент е починат во домашни услови.

Според досега завршените епидемиолошки анализи во моментов, Прилеп е втор според активните случаи со 663, веднаш после Скопје со активни 3750 случаи.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе