ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Ознака

коронавирус

За Прилеп загрижувачки дневен Ковид биланс

Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нови случаи на Kовид-19, најмногу во Скопје – 357, додека во Прилеп дури 72 повторно со бројка што е веднаш по главниот град. Во Крушево се регистрирани 10

Крушево во борба против коронавирусот

Крушево  започна со дезинфекција на неколку институции : СОУ „Наум Наумовски Борче“ Крушево, ООУ „Никола Карев“, ЈОУГД „Гонча Туфа“, Фондот за здравство во Крушево, Агенција за вработување и локална самоуправа. Оваа активност е  дел…

Нема докази дека добитокот и домашните миленици можат да го пренесат COVID-19 на луѓето

Засега ,нема докази за докази дека животните (добиток и домашни миленици) можат го шират коронавирусот и нема потреба за преземање на мерки што можат да ја загрозат благосостојбата на животните. Наместо тоа, Организацијата за храна и…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе