ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

5000 луѓе во самоизолазија, а само 415 пријавени за гласање

219

Регистрацијата на гласачи кои се во изолација заврши синоќа на полноќ и според податоците на ДИК за гласање на предвремените парламентарни избори се пријавиле вкупно 415 лица. По општини, најмногу пријавени има во Тетово-46 гласачи , а од Прилеп 18 лица гласачи, кои се во изолација се пријавени во ДИК, а од Битола 18.

Пријавените гласачи треба да гласаат на 13 јули.

Инаку, во изолација и самоизолација се вкупно околу 5.000 лица.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе