ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Без напојување со електрична енергија повеќе села во прилепско

705

Во мариовско денеска ќе останат без струја повеќе села, информираат од ЕВН и Центарот за управување со кризи. Станува збор за населените места: Витолиште, Манастирец, Будимирци, Старавина, Зович, Градешница. Не е прецизиран периодот за тоа колку часови ќе биде прекинот со напојување со електрична енергија, освен што во соопштението се наведува дека екипи на ЕВН веќе се ангажирани за непречено снабдување со електрична енергија во наведениот реон. За дополнителни информации и проблем со снабдувањето со струја контактирајте на 0890 88888.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе