ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Без напојување со електрична енергија повеќе села во прилепско

482

Во мариовско денеска ќе останат без струја повеќе села, информираат од ЕВН и Центарот за управување со кризи. Станува збор за населените места: Витолиште, Манастирец, Будимирци, Старавина, Зович, Градешница. Не е прецизиран периодот за тоа колку часови ќе биде прекинот со напојување со електрична енергија, освен што во соопштението се наведува дека екипи на ЕВН веќе се ангажирани за непречено снабдување со електрична енергија во наведениот реон. За дополнителни информации и проблем со снабдувањето со струја контактирајте на 0890 88888.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе