ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Инфо сервис

Од утре задолжително носење зимска опрема во возилата

Од утре, 15 ноември, почнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, која ќе трае до 15 март наредната година. Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата потсетува дека под зимска опрема за…

МЕЃУНАРОДЕН СООБРАЌАЈ

МЕЃУНАРОДНИ АВТОБУСКИ ЛИНИИ 1. ПРИЛЕП-БЕЛГРАД - 18.15 секој ден 2. ПРИЛЕП-СОФИЈА - 6.40 секој ден 3. ПРИЛЕП-ГЕРМАНИЈА - 6.30 среда и сабота 4. ПРИЛЕП-ВИЕНА - 19.30 (секој сабота),00.05 (секоја сабота спрема недела)…

МЕЃУГРАДСКИ СООБРАЌАЈ

ВОЗЕН РЕД РЕЛАЦИИ НИЗ МАКЕДОНИЈА ЗА КОИ ТРГНУВАЊЕТО Е ОД ПРИЛЕП 1. ПРИЛЕП-КРУШЕВО - 7.20, 9.35, 11.35, 14.35, 16.35, 19.30 2. ПРИЛЕП-СКОПЈЕ - 5.30, 5.40, 6.30, 6.45, 7.15, 8.15, 9.30, 9.40, 11.40, 12.40, 13.50, 14.30, 15.20,…

Поважни телефони

Полиција: 192 СВР Битола: 047/225-110 ПСОН – Прилеп (централа): 048/420-340 Пожарна: 193 Брза помош: 194 Центар за справување со кризи: 195 АМСМ: 196 ЕВН Информации: 0890 12345 ЕВН Дефекти: 0890 88888 Автобуска станица:…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе