ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template
Категорија

Креативци

Млади, хумани и креативни

Со цел да ја предизвикаат среќата и да ја вратат насмевката кај  граѓаните, Тимот Pancakes, составен од ученици од СОУ "Ѓорче Петров" - Прилеп , (кои и пред новонастанатата состојба беа исто тaка активни) од рециклирани матерјални и она што…

Прилепската шивачка од најлонски кеси неуморно шие капи за медицинските лица

Македонка Ристеска, професионален шивач, со самостоен шивачки дуќан, неуморно, сама шие,  заштитни капи и калоши, („штитници“  за обувки), од најлонски кеси,  за еднократна употреба,  за медицинските лица.  Шие по 300/400 парчиња на ден,  а…

Креирајте од дома со Стефани

Креативноста е измислување, експериментирање, растење, ризикување, кршење на правилата, грешење и најважно од се забава. Звучи привлечно, нели? Секој човек во себе крие уметник. Па, својата уметничка душа, младата Прилепчанка Стефани ја…

КРЕАТИВЦИ НАПРЕД!

Радио Пела во Ваша служба, за сите креативни и оригинални идеи што ќе ги изработите, додека седите дома и ги почитувате препораките и мерките на Министерството за здравство! Сите креативни идеи ќе бидат објавени на нашата веб страна.…

КОВИД 19 ПРЕДИЗВИК: Сложувалките како креативна алатка и донација од Ерика, Наја и Марија

Дека времето и дома, во карантин, може да се помине креативно, се доказ трите девојки од Прилеп кои со идејата да бидат ангажирани во слободното време кое што секој од нас го има во изобилие, можеби ќе поттикнат донаторски акции за…

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе