ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Да му помогнеме на Васко и на семејството Јошески

1.238

Потребна  е помош за Васко Јошески од с.Врбјани – Прилеп кој се наоѓа во тешка здравствена состојба поради компликации со вирусот Ковид 19. На 35 годишниот Васко му бил дијагностициран Ковид 19. Лекувањето започнало во Општата болница во Прилеп, но, неговата здравствена состојба значително се влошила и тој е сега хоспитализиран во приватната клиника „Аџибадем Систина“ во Скопје.Неговото семејство финансиски е немоќно да ги обезбеди средствата за лекувањето на Васко, па поради тоа упатува апел до сите хумани луѓе, кој колку што е во можност да помогне, за тој да биде повторно со неговите две мали деца.

ТРАНСАКЦИСКА СМЕТКА за помош од Македонија : 300027089926072 Комерцијална банка Скопје.

За хуманите луѓе кои се во странство, ова е трансакциската сметка:

телефон за контакт: 078 404 425 – Тања

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе