ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На празникот „Св.Никола“ е роден Блаже Конески – одбележанување на 98 години од неговото раѓање

571

 

По повод 98 годишнината од  раѓање на Блаже Конески, делегација од локалната самоуправа, предводена од градоначалникот на Прилеп,Илија Јованоски , преставници од училиштето кое го носи името на Конески ,  граѓани и граѓански здруженија кои го почитуваат делото на Конески,денеска  положија цвеќе на споменикот на Блаже Конески  пред ЦК „Марко Цепенков“

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе