ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

На празникот „Св.Никола“ е роден Блаже Конески – одбележанување на 98 години од неговото раѓање

435

 

По повод 98 годишнината од  раѓање на Блаже Конески, делегација од локалната самоуправа, предводена од градоначалникот на Прилеп,Илија Јованоски , преставници од училиштето кое го носи името на Конески ,  граѓани и граѓански здруженија кои го почитуваат делото на Конески,денеска  положија цвеќе на споменикот на Блаже Конески  пред ЦК „Марко Цепенков“

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе