ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Депониите како проблем во туризмот на Прилеп и околината

690

Здружението Илустра известува дека работи на стратегија за трајно решавање (елиминирање) на дивите депонии на туристичките локалитети околу Прилеп. Здружението Илустра активно истражува за причините и последиците на многу депонии и разни други форми на отпад во Прилеп, особено околу атракции кои што имаат туристички потенцијал. Истата оваа стратегија ќе може да се применува и во другите општини, а особено значајно за нас е ако биде применета во другите општини во Пелагонија.

Голема благодарност до Европската Унија заради залагања во областа на екологијата, како и до Здруженијата АЛКА, Фондација за развој на локалната заедница и Институтот за развој на заедницата за нивната помош при организација на еден ваков потфат.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе