ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Две лица починаа, а девет нови случаи на Ковид во Прилеп

1.069

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа при направени се 1.549 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи со Ковид-19 од кои најмногу во Скопје – 108, Куманово – 12,  а во Прилеп – 9, во останатите градови бројот е помал. Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 11 починати лица од кои по две од Прилеп (54г и 63г), Кавадарци (49г и 70г), и Демир Хисар (74г и 77г), по едно починато лице од Скопје (69г), Кичево (58г), Битола (61г), Гевгелија (69г) и Велес (79г). Од пријавените лица сите се починати во болнички услови, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани сe 309 оздравени пациенти од  кои  во Прилеп – 13.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе