CSS Template

ФК Победа со победа ја започна сезоната во ПМФЛ

Победа-Беласица 1-0 (0:0)

390
Avtokontrol1

Прилепска Победа со победа ја започна новата фудбалса сезона. Денеска на стадионот во Битола, како домаќини, ја победи Беласица со 1:0. Новајлијата во ПМФЛ, Беласица, пак,со пораз ја започна сезона во елитата на македонскиот фудбал. На гостувањето во Битола, струмичкиот тим не успеа да одолее на нападите на фудбалерите на Победа и на крај заслужено беше поразен со минимални 1-0 (0-0 ).

Херој за Победа беше новата „деветка“, Набуезе Кириан Чиназорм од САД, кој покрај тоа што го постигна единствениот гол, во 70 минута, одигра фантастичен натпревари и беше единствениот фудбалер кој отскокна со својата игра под „Тумбе Кафе“.

Во второто коло Победа ја чека уште еден тежок дуел, бидејќи ќе и гостува на екипата на  Шкупи.


semm
Farma Dolneni
Turtel
Vivafarm