ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ФОТО) Изложба на уметничка фотографија „Јордан Зазоски – Зазо“ ,

732

Вечерва ,пред љубителите на добрата фотографија, во ЦК Марко Цепенко, се одржа традиционалната изложба на уметничка фотографија „Јордан Зазоски – Зазо“ ,во организирација  на Фото Кино Клуб „Прилеп“. Изложбата се организира по петти пат и на неа беа изложени 60 фотографии од 45 автори, дела кои само потврдуваат колкав напредок е постигнат во уметничкиот доем на фотографијата како посебен стил на изразување на секојдневието и колкав е напредокот на младите фотографи членови на Фото КЛубот -Прилеп,еден од најстарите клубови во Македонија .Оваа година бројот на учесници е поголем што говори дека има голем број на нови автори, кои се всушност движечка сила на ФКК „Прилеп“. Најдобрите фотографии беа наградени.Дел од изложбата низ фотографии на Радио Пела

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: