ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ФОТО) Како денот на шегата 1-ви Април го одбележа Крушево?!

891

100-тина маски продефилираа на градскиот плоштад во Крушево каде денеса во духот на шегата и смата 1- ви Април, се одржа традиционалниот прво априлски маскенбал , во организација на ООУ „Никола Карев“ Крушево и СОУ „Наум Наумовски Борче“,  со поддршка од општина Крушево, и локалните стопанственици.

Во маскенбалот главно учестуваа учениците од основното и средното училиште. Беа доделени први награди за групни и индивидуални маски.

Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски присуствуваше на маскенбалот и додели една награда.

„И покрај состојбата со пожарите околу Крушево, се чувствував обврзан да присуствувам на маскенбалот и да ја видам креативноста и оригиналноста на децата и младите. Верувам дека на сите присутни младите со своите маски им го разубавија денот“, изјави Христоски.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе